Kravské kolostrum

Kravské kolostrumMezi moderní léčbu nemocí se směle řadí různé přírodní preparáty, které mají často lepší účinek než chemicky syntetizované záležitosti a jsou k našemu organismu podstatně šetrnější. Kombucha, mladý ječmen nebo rakytníková šťáva jsou určitě kvalitní možností, jak si uchovat mládí a jak předejít různým chorobám. Podobně skvělé účinky ale nabízí i takzvané kravské kolostrum.

To znali v pozitivním slova smyslu už naši předkové ještě třeba v polovině minulého století, kolostrum je také mimochodem odborným výrazem pro mlezivo. Mladší ročníky, které se vyhnuly venkovskému chovu dobytka a žijí v současnosti ve městské aglomeraci, ale asi nebudou znát ani tento název. Pojďme si proto o kravském kolostru říci něco více.

Kravské kolostrum může pomoci těm, kteří nemají právě v nejlepším stavu svůj imunitní systém. Pomáhá ale i na střevní či zažívací potíže a podporuje i spalování tuku, takže je vhodným prostředkem i pro ty, kteří by rádi přišli o nějaké to přebytečné kilo.

Seniorům pak pomohou účinné látky kravského kolostra proti bolestem kloubů a časté únavě. Kromě jiného totiž kolostrum i omlazuje, což se bude líbit zvláště příslušnicím něžného pohlaví.

Kolostrum je tu i pro ty, kteří často trpí na angíny či chřipky, nebo trpí nejrůznějšími formami alergie. Jedná se tím pádem o ideální doplněk stravy, který má přírodní charakter a nemusíte se bát, že by uškodil takzvaně „něčemu jinému“ v organismu, což je strach, který by se měl spíše přesunout na chemické preparáty, které do nás často lékaři cpou horem dolem.

Kravské kolostrum působí i protizánětlivě a podporuje tvorbu energie. Vstřebává se ve střevech, podobně jako většina léků, snad i proto je určené v první řadě právě na střevní problémy, kterými nicméně trpí stále větší procento naší populace.